Çeşme

Ilk çağda Çeşme'ye "CYSUS" adı verilmiştir.

Iyonya kasabaları, on ikiden biri olan ERYTHRAI'yi içerir. ERYTHRAI'nin (Ildır) iskelesi Çesme'ye dönüstürülmüstür. Çesme'de Lidya, Pers, Bergama Krallıgı, Romalılar ve Bizanslılar hüküm sürmüştür. Çesme Limanı, Sakız Adası ile Anadolu kıyıları arasındaki en uygun ve güvenilir bağlantıyı sağladığı için önemlidir. Ipek yolunun batı ucu da bu yer olarak bilinir.

Alaçatı

Alaçat'ın kayıtları Arkaik döneme kadar uzanıyor. Anadolu kayıtları "Ionia" adlı bir yerden söz etmektedir. Geçmişte "Agrilia" olarak anılmıştır. Her şey, erken Osmanlı döneminde bölgede ikamet eden "Alacaat Aşireti" ile başladı. Çarpıcı taş evler 1850 ve 1890 yılları arasında inşa edilmiştir. Yunanlılar daha sonra Alaçatı olan alatzada terimini kullanmışlardır. Alaçatı, 1990'lı yıllarda rüzgarıyla tanınmaya başladı. Rüzgar sörfü tutkunlarının gelmesiyle Alaçatı'nın bir "gezgin tatil beldesi"ne dönüşmesi başlar. Alaçatı, çiçek görkemi ve antik dokusuyla artık Türk turizminin en gözde ve sıra dışı hanlarından biri.

Ilıca

Ilıca, Çeşme bölgesinde bir kasabanın adıdır. 'Ilıca' kelimesi bir kaplıcayı ifade eder.
Ilıca'nın etrafı sıcak sularla çevrilidir (bazıları denizdedir). Ilıca çevresinde çok sayıda 5* Termal Otel bulunmaktadır. Temiz havası, doğal çevresi ve termal olanaklarıyla da bir sağlık turizmi destinasyonudur. İzmir'in dünya standartlarında hastaneleri ve diyaliz merkezleri de aynı şekilde dünya standartlarındadır. Termal otel fiyatlarımız ve sağlık turizmi hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Günlük Turlarımız