Efes

Anadolu antik kentinin başkenti Efes, son derece görkemli bir metropoldür. Eşsiz mimari anıtları binlerce yıldır ayakta olan bu mega antik kent, yıllarında Dünya Miras Listesi'ne girmiştir. Anadolu'nun ana tanrıçasına (Kybele) dayanmaktadır. antik dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağı, Efes'in önemini de artırıyor.

Hem Siyasi ve Ticaret Merkezi

Efes, tarih öncesi çağlardan başlayarak Helenistik, Roma, Bizans (Doğu Roma), beylikler ve Osmanlı dönemi her zaman iskân edilmiş ve siyasi ve ticari bir merkezdi. Efes bilimde, kültürde önemli bir rol oynadı. 7000 yılına kadar uzanan tarihi boyunca sanat ve sanatın en önemli Antik dünyanın metropolleri. Doğu ile Doğu arasında önemli bir geçit ve liman kentiydi. Batı (Asya ve Avrupa). Konumunu kaybetmeden gelişmeye devam etti.

Ortalama 1,5 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapan antik kentin kazı tarihi yılda 125 yıla yaklaşıyor. Henüz tam olarak ortaya çıkarılamayan Efes, Anadolu arkeolojisine yeni boyutlar kazandırmaya devam ediyor.

Meryem Ana Evi

Meryem Ana Evi, Selçuk'a 9 km uzaklıkta, Bülbül Dagı üzerinde yer almaktadır. John olduğu bilinmektedir. Isa'nın ölümünden 4 veya 6 yıl sonra Meryem Ana'yı Efes'e getirdi. 1891'de Lazarist rahipler, Alman rahibe A. Katherina Emerich'in rüyası üzerine, evin bulunduğu evin olduğunu keşfetti. Meryem Ana'nın son günlerini geçirdiği bu araştırmanın sonunda oldu. Bu olay yeni Hıristiyanlık dünyasında buluş ve din dünyasına ışık tutmuştur. Bu yapı çapraz planlanmış, daha sonra restore edilmiştir. Ev, Müslümanlar tarafından kutsal kabul edilen Papa VI. Pavlus'un 1967'deki ziyaretinden sonra, ayinler her yıl Ağustos ayının 15'inde yapılır. ve bu ritüeller büyük ilgi görüyor.

Daha fazla bilgi için lütfen tura katılın...

Bu tur her gün 09:00-17:00 arasıdır. Öğle yemeği, transfer, giriş ücreti, rehber fiyata dahildir.

lütfen bizimle iletişime geçin.

Günlük Turlarımız